SAHGCA Branches - SAJWV Takke

SA Hunters Branches - SA Jagters Takke

Branch

Area

Chairman

 

 

GAUTENG
       
Aardwolf Student Branch Pretoria Nicolaas Brand 081 237 5007 nbrand303@gmail.com 
Baviaanspoort Pretoria Noord Hansie Lerm 082 652 2396 hansielerm@gmail.com 
Centurion Centurion Fanie van Wyngaard 083 646 3324 voorsitter@jagters.co.za 
Edenvale Edenvale Richard Ford 082 415 3840 richard@metprop.co.za 
Eland Alberton Stephan Lindeque 082 873 9289 Stephan.Lindeque01@gmail.com
Heidelberg Heidelberg Piet le Roux 082878 2962 pieterhunter@gmail.com 
Impala Bredell Anita Stegmann 082 498 6708 anitastegmann1@gmail.com
Oosrand Kempton Park Pieter Claassens 083 289 8543 voorsitter.oosrand@gmail.com 
Pretoria Oos Pretoria Oos Dieter Labuschagne 082 654 3280 dlabuschagne@mweb.co.za
Springbok Brakpan Pieter de Beer 083 627 5749 pieter@pageauto.co.za 
Suikerbosrand Meyerton Pierre Meyer 083 306 5686 meyerpierre@lantic.net  
Tembo JHB North Rodney Butle 082 827 8650 presscraft@vodamail.co.za 
Transvaal Randfontein Ria Zeelie 083 390 8465 ria.zeelie@standardbank.co.za 
Vaaldriehoek Vereeniging Jan de Man 082 784 2350 jdeman@yebo.co.za 
Wesrand Wesrand André Botha 083 463 3620 andre.botha@mweb.co.za 
         
KWAZULU NATAL
       
Iphithi Durban Danie Janse van Rensburg 083 376 1936

zelda@astat.co.za

Mpungini Dundee Schalk Meintjes 082 923 8212 swvm@icloud.com 
Oribi Margate MD Bester 082 856 4970 manett@xsinet.co.za
Umfolozi Richardsbaai Barry Loock 083 289 7811 barry.loock@metso.com
         
LIMPOPO
       
Hardekool Musina Sakkie Haasbroek 082 878 7351 izak.haasbroek@debeersgroup.com
Mopani Phalaborwa Otto van der Star 082 568 1474 otto.vanderstar@mactrading.co.za 
Soetdoring Mokopane Danie Grobler 073 689 6249 danieg@ivanplats.com
Thabazimbi Thabazimbi Gert Oosthuizen 082 853 2054 gert.watergat@gmail.com
Waterberg Ellisras Herman de Lange 082 772 5008 herman.delange@knap-daar.co.za 
         
MPUMALANGA
       
Bethal Bethal Willie Oosthuizen 082 493 6689 wto@vodamail.co.za
Bosbok Steelpoort Leon Visser 082 808 9641 leonv@zizwe.co.za 
Duiker Balfour Gerhard Harmse 084 206 4452 gerhard@safaripb.co.za 
Houtkapper Secunda Arno Theron 082 335 0607 arno@rsms.co.za 
Kosmos Standerton JC Schoeman 082 486 4055 jc@standerton.co.za 
Loskop Marble Hall André Ruhling 082 373 4390 ruhling02@mweb.co.za
Majuba Volksrust Wessel Oosthuizen 082 454 7435 majubajv@gmail.com 
Ngwenya Nelspruit Jan Sutherland 082 906 7959 agrivoere@agriwater.co.za
Olifants Middelburg Johny Pretorius 083 654 9993 chantelle.olifants@gmail.com 
Platorand Belfast Kobus Davel 083 625 6806 kobus@uitvlugt.co.za
Rietbok Breyten Charles Robberts 082 441 7723 charlesrobberts@yahoo.com
Sebra Witbank Gert Opperman 082 870 4989 opperman.gert@gmail.com  
         
NOORD KAAP
       
Doornberg Prieska Cloete Coetzee 082 495 1746 dccoetzee87@gmail.com 
Gamagara Kathu Hein Hough 082 325 5940 hein.hough@kioltd.com 
Gamtoos Patensie Gustav Bell 082 462 0755 gustav@endulini.co.za
Griekwaland Wes Kimberley Boetie Kirchner 082 770 9378 boetie@heritage-safaris.com 
Karoo Victoria Wes Johan Jooste 071 333 3773 joostejohan84@gmail.com 
Kgalagadi Upington Dries Ferreira 082 825 4981 ande@ort.co.za 
Steenbok Lime Acres Carel Grobler 084 491 2265 cgrobler@ppc.co.za 
Vaalharts Jan Kempdorp Cliff Oosthuizen 074 891 2503 oosthuizencliff@gmail.com
         
NOORDWES
       
Brits Brits Danie van Rensburg 082 520 4816 daniejvr@telkomsa.net 
Diamant Wolmaransstad Johannes Lubbe 083 769 9972 diamanttak@gmail.com
Frontier Stilfontein Jan Vorster 083 511 8632 frontierfactory@telkomsa.net 
Genl De La Rey Lichtenburg Jors Swanepoel 083 643 2591 jors@delareytak.co.za
Hartbees Potchefstroom Johan van der Walt 082 571 6414 sahartbees@gmail.com 
Hartsrivier Delareyville Japie Schutte 083 462 7284 degraafdly@lantic.net
Kameeldoring Mafikeng Ruan Pretorius 082 923 5962 apexfarming@gmail.com
Koedoe Zeerust Nico Janse van Rensburg 082 388 0908 nicojansevrensburg@yahoo.com 
Makwepa Setlagole Len Vermeulen 083 285 1370 lvermeulen@lantic.net
Marico Bosveld Rustenburg Jaco Volschenk 082 330 6607 maricobosveld@gmail.com 
Schweizer Schweizer Reneke Abraham Oosthuizen 082 524 9222 apie@lantic.net
Sterland Vryburg Willem du Toit 082 348 7531 molopowapens@gmail.com 
Witrenoster Klerksdorp Herman Fourie 083 409 4696 htfourie@live.com
         
OOSKAAP
       
Grysbok Jeffreysbaai Andre Botha 084 567 8989 andre.grysbok@gmail.com
Kamdeboo Graaff-Reinet Johan Dorfling 082 847 6615 johan.dorfling@v3consulting.co.za 
Koukamma Kareedouw Nico Herselman 082 441 2467 nherselman@vodamail.co.za
Kwagga Port Elizabeth Ockert Barnard 082 906 9253 obarnard@mpact.co.za
Lammergeier Aliwal Noord Pierre Bosch 082 779 7107 boschjf@telkomsa.net
Renosterberg Midelburg - Kaap Werner Potgieter 082 575 4762 karoopompwerke@vodamail.co.za 
Stormberg Queenstown Chris Bradfield 083 441 1189 isix@lcom.co.za
         
VRYSTAAT
       
Bloemfontein Bloemfontein Pieter du Preez 079 528 9217 iampdp@myconnection.co.za 
Bloukrans Vanderkloof Rikus Stander 082 775 5480 standerfp@vodamail.co.za
Bothaville Bothaville Christo Roux 082 926 4366 christoroux86@vodamail.co.za 
Cheetah Hertzogville Johan van Rensburg 082 374 7898 koppel.bdy@gmail.com
Riemland Bethlehem Danie Symington 082 563 0323 symingtondanie@gmail.com
Olienhout Parys Jan Lubbe 082 421 1122 janlubbe@repmetco.co.za 
Sandrivier-58 Welkom Stephan Potgieter 083 357 0847 stephan@rkane.co.za  
Valschrivier Kroonstad Jaap Erasmus 084 448 1578 jjeras@lantic.net 
Vrystaat Sandveld Soutpan Ben van der Merwe 084 613 2316 bennie.vandermerwe@dcs.gov.za  
Wilgerivier Frankfort Francois Taylor 082 254 7555 taylor@agrifirst.co.za
         
WES-KAAP
       
Maskam Vredendal Willem van Niekerk 083 633 2992 atieswvn@gmail.com
Overberg Caledon Danie de Waal 083 625 5538 waalkom@breede.co.za 
Swartland Malmesbury Wynand Lotter 082 929 8658 wynand@rwsa.co.za
Tafelberg Bellville Wessel Symington 082 351 9991 wessel@steyncoetzee.co.za 
Tuinroete George Gerhan Archer 082 567 6941 gerhanarcher@iafrica.com 
Weskus Vredenburg Jacques Smit 082 517 9377 jacques.smit@leapfrog.co.za   
         
NAMJAG
       
Windhoek        
Gobabis        

Branch Matters

  • SAHGCA – Unique contribution by Branches >

    IntroductionThe South African Hunters and Game Conservation Association (SAHGCA) is a voluntary association, managed by members for members. Branches and Read More
  • Annual evaluation of branches >

    SAHGCA branches play an essential role in providing services to members at local level. Therefore, the development and establishment of Read More
  • Candidates for branch management >

    One of the important annual events at branches of SA Hunters is the Annual General Meeting (AGM). An important item Read More
  • Activities at SAHGCA branches >

    Some branches are very innovative when finding solutions to deliver services to their members. Vrystaat Sandveld branch at Soutpan is Read More
  • Involving the youth in SAHGCA branch activities >

    The youth is our future, look after them. They will eventually take over from us at various levels amidst huge Read More
  • Are we neglecting our senior hunters? >

    Senior, experienced hunters have played a prominent role in earlier hunting communities such as the Eskimos, San, American Indians and Read More
  • Shooting ranges - important benefit to members >

    The old reference, “boer en sy roer” has an association with the modern hunter and his/her rifle. Our forbears' way Read More
  • Branch success story >

    During a branch visit by the writer in January 2007 to the Mopani branch at Phalaborwa the branch chairman, Pierre Read More
  • Range Officers: Shortage at branch level and at shooting competitions? >

    Most SAHGCA branches have enough trained and qualified Range Officers, but in spite of that, at one stage or another, Read More
  • 1

Taksake

  • SAJWV – Unieke bydrae deur takke >

    InleidingDie Suid Afrikaanse Jagters en Wildbewaringsvereniging (SAJWV) is ’n vereniging vir lede bedryf deur lede en die takke en hulle Read More
  • Jaarlikse evaluering van takke >

    Die takke van die Vereniging is dié uiters belangrike platvorm vir praktiese dienslewering aan lede op plaaslike vlak. Vir die Read More
  • Kandidate vir takbestuur >

    Een van die belangrike jaarlikse geleenthede by die takke van SA Jagters is die Algemene Jaarvergaderings (AJV). ‘n Belangrike item Read More
  • Aktiwiteite by SAJWV takke >

    Die vindingryke oplossings wat takke landwyd vind om te verseker dat hul diens lewer aan hulle lede is verstommend. Vrystaat Read More
  • Juniorbetrokkenheid by die takke van die SAJWV >

    Ons jeug is die toekoms, koester hulle, in die nabye toekoms moet hulle by ons oorneem, op meer as een Read More
  • Senior jagters – skeep ons hulle af? >

    In die vroeë jagkulture soos die Eskimo’s, San (Boesmans), Amerikaanse Indiane en ons eie Boere het die senior jagter ‘n Read More
  • Skietbane – belangrike voordeel vir lede! >

    Die ou verwysing na die “boer en sy roer” het raakvlakke met die hedendaagse jagter en sy geweer. Die wyse Read More
  • Suksesverhaal van ’n tak >

    Gedurende ’n takbesoek in Januarie 2007 deur die skrywer aan die Mopani tak op Phalaborwa het die nuwe voorsitter, Pierre Read More
  • Baanoffisiere: tekort op takvlak en by skietkompetisies? >

    Ten spyte daarvan dat die meeste takke beskik oor genoeg opgeleide en ervare Baanoffisiere, ontwikkel baie takke op een of Read More
  • 1

Head Office - Hoofkantoor

Inyathi Park
Plot 3, Mountain Drive 7, Derdepoort, South Africa
    South Africa: 0861 SAHUNT (724 868)
    International: +27 (0) 12 808-9300
 admin@sahunt.co.za